Vámpír-Akadémia
Üdvözletem kedves látogató! Véletlen lenne, hogy épp erre tévedtél? Nos, ez az a hely ahol nem létezik véletlen. Gyere, és éld át egy tinédzser korú mora, dampyr, vagy akár striga életét. Nem tudod, hogy azok mik? Az sem baj. Fajleírásainkból ezekre is fényt deríthetsz. Járt akadémiára, fedezd fel a világ sötétebbik oldalát, vagy élj csak emberként és találkozz a világ legfélelmetesebb vámpírjaival. Csak rajtad áll!
Vámpír-Akadémia
Üdvözletem kedves látogató! Véletlen lenne, hogy épp erre tévedtél? Nos, ez az a hely ahol nem létezik véletlen. Gyere, és éld át egy tinédzser korú mora, dampyr, vagy akár striga életét. Nem tudod, hogy azok mik? Az sem baj. Fajleírásainkból ezekre is fényt deríthetsz. Járt akadémiára, fedezd fel a világ sötétebbik oldalát, vagy élj csak emberként és találkozz a világ legfélelmetesebb vámpírjaival. Csak rajtad áll!
Vámpír-Akadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vámpír-Akadémia

KI TUDJA, MI VÁR RÁD, HA EGYSZER BELÉPSZ A KAPUJÁN.
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Általános
Bemutatkozás
Lissa Dragomir I85myujkguc6u575ve5a
Montana állam titokzatos erdeiben rémisztő dolgok leselkednek ránk. Az élőhalott gonosz vámpírok a strigák, kik vérre szomjaznak, az erdőket járják éjjel, hisz nappal nem mehetnek ki. Az emberek nem is sejtik, hogy ezek a strigák rájuk szomjaznak, és elvehetik az életüket kétféle módon is: megölhetik őket, vagy átváltoztathatják magukfajtává. A strigák azonban sokkal inkább szeretnék a morák vérét ontani, akik szintén vámpírok, de nem gonoszak. A morák nem tudják magukat megvédeni, úgyhogy a dampyrok testőrként szolgálnak nekik, és a strigákat ölik. Ez a bonyolult három vagy négyszög, azonban még mind semmi. Az erdő mélyén, teljesen kizárva a köztudatból, a Szent Vlagyimir Akadémia nyújt otthont néhány mora és dampyr tanulónak. De vajon a vaskapuk, és a védővarázsok elegek e ahhoz hogy távol tartsák a hatalomra, és vérre éhes strigákat? Csatlakozz, és légy részese egy kis izgalomnak...
The Staff
Lissa
Lissa Dragomir Bxmjhrg4jnl0ojsolwb1
Rose
Lissa Dragomir Httzhage9i7i7ufuday1
Damien
Lissa Dragomir D23l17i50zw2y9mnh1wl
Legutóbbi témák
» Holdfényárnyék
Lissa Dragomir EmptyPént. Okt. 26, 2012 6:56 pm by Vendég

» Hiányzásnapló
Lissa Dragomir EmptySzomb. Júl. 28, 2012 11:48 am by Lissa Dragomir

» Adrian Ivaskov - erőteljesen készülget
Lissa Dragomir EmptySzer. Júl. 25, 2012 7:05 am by Adrian Ivaskov

» Dream Life in L.A.
Lissa Dragomir EmptyVas. Júl. 15, 2012 11:13 pm by Vendég

» Games Of Moon
Lissa Dragomir EmptyPént. Júl. 13, 2012 5:36 pm by Vendég

» Mortensen Akadémia
Lissa Dragomir EmptySzer. Jún. 20, 2012 3:49 am by Pandora de la Vega

» Angel and Demon
Lissa Dragomir EmptyKedd Jún. 19, 2012 11:07 pm by Vendég

» Prison-Éld az életed
Lissa Dragomir EmptySzer. Jún. 13, 2012 6:41 pm by Vendég

» Diary of Darkness
Lissa Dragomir EmptyKedd Jún. 12, 2012 7:33 am by Vendég

Top posters
Lissa Dragomir
Lissa Dragomir I_vote_lcapLissa Dragomir I_voting_barLissa Dragomir I_vote_rcap 
Rose Hathaway
Lissa Dragomir I_vote_lcapLissa Dragomir I_voting_barLissa Dragomir I_vote_rcap 
Pandora de la Vega
Lissa Dragomir I_vote_lcapLissa Dragomir I_voting_barLissa Dragomir I_vote_rcap 
Damien Knight
Lissa Dragomir I_vote_lcapLissa Dragomir I_voting_barLissa Dragomir I_vote_rcap 
Lycoris de la Vega
Lissa Dragomir I_vote_lcapLissa Dragomir I_voting_barLissa Dragomir I_vote_rcap 
Alexandra Ivaskov
Lissa Dragomir I_vote_lcapLissa Dragomir I_voting_barLissa Dragomir I_vote_rcap 
Sebastian Santorski
Lissa Dragomir I_vote_lcapLissa Dragomir I_voting_barLissa Dragomir I_vote_rcap 
Luna Flatchere
Lissa Dragomir I_vote_lcapLissa Dragomir I_voting_barLissa Dragomir I_vote_rcap 
Tessa Ozera
Lissa Dragomir I_vote_lcapLissa Dragomir I_voting_barLissa Dragomir I_vote_rcap 
Carlie Young
Lissa Dragomir I_vote_lcapLissa Dragomir I_voting_barLissa Dragomir I_vote_rcap 
Most active topics
Szólánc
Asszociációs játék
Régi őrállás
Segítség, üldöznek! ~ Paparazzi demotiváló módra
Egyszer volt, hol nem volt...
A bűvös 23. oldal. ~ Egy elgondolkodtató idézet?!
Hiányzásnapló
Keresem a...
Rengeteg
Ötletek
Kiemelt társoldalaink
Lissa Dragomir Tlbanner2
free forum

free forum

free forum

free forum
Lissa Dragomir 2nhosqq

 

 Lissa Dragomir

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Lissa Dragomir
Admin/Mora
Admin/Mora
Lissa Dragomir


Hozzászólások száma : 172
Join date : 2012. Feb. 07.
Age : 29
Tartózkodási hely : Szent Vlagyimir Akadémia

Lissa Dragomir Empty
TémanyitásTárgy: Lissa Dragomir   Lissa Dragomir EmptyHétf. Feb. 27, 2012 5:03 am

VASZILISZA DRAGOMIR

Lissa Dragomir Teresa-palmer-14

Lissa Dragomir 184475y66x8elc3k
Lissa Dragomir 332548k4uqk50s99
Me


Teljes név: Lissa Dragomir
Becenév: Lissa, Liss
Nem:
Születési hely/idő: Pennsylvania (Királyi Udvar), 1994. július 15.
Faj: Mora
Kor: 17
Tartózkodási hely: Szent Vlagyimir Akadémia

Csak moráknak:
Mire szakosodtál? : Lélek

Lissa Dragomir 332548k4uqk50s99

Személyiség: Kedves lány vagyok, aki szeret segíteni embereken. És persze sebesülteken is, de ez ellen semmit sem tehetek, mert a lélek megköveteli tőlem, hogyha egy vérző, vagy halálán lévő élőlénnyel találkozok, akkor azonnal meg akarjam gyógyítani. Ha már itt tartunk... Igen a lélek. A lélek miatt sokszor depresszióba esek, és amikor nagy hatással van rám az a sötétség ami a lélekhasználókat gyötri, akkor előfordul, hogy erőszakossá, és durvává válok. De egyébként szeretem a társaságot, és gyakran vagyok nagy hatással az emberekre - gondolom ez is a lélek egyik mellékhatása, hogy a karizmám valami brutálisan nagy. A barátaimért mindenképpen kiállok, és képes lennék miattuk a strigák elé vetni magamat. Viszont nem megfontolatlanul, mert h hogy egy nagyon megfontolt lány vagyok, és többször is átgondolom, hogy mikor mit teszek. Ezentúl mindenkivel kedvesen viselkedek, kötelességtudó vagyok, és udvarias.

Kinézet: Mint a legtöbb mora, én is olyan szuper vékony, magas, és karcsú vagyok, akár egy topmodell. Fehér bőröm van, de nem olyan krétaszínű mint a strigáknak, hanem egészségesen fehér, és enyhén sápadt. A szemem jádezöld, ez pedig egy családi örökség, ugyanis a Dragomirok és a Daskovok (két főnemesi család) szeme gyakran ilyen jáde színű. Platinaszőke, hosszú hajam van.

Amihez értek...: Gyógyítás, és bűbáj

Amit szeretek:
Barátaim, szerelmem, iskola, mágia

Félelmek:
Strigák, Viktor Daskov, és a lélek által létre jöhető őrület -> hogy megőrülök

Amit nem szeretek:
Strigák, ölés, verekedés, bántás

Lissa Dragomir 184475y66x8elc3k
Lissa Dragomir 332548k4uqk50s99
My Story

Előtörténet:
A Dragomirok a tizenkét főnemesi családba tartoznak. Én pedig a Dragomirok közé tartozok. Anyukám és apukám hat éves koromig neveltek, bár még akkor is félelemben. A strigák előszeretettel ontják a morák vérét, mi pedig mora és kék vérrel együtt, igazi trófeának számítottunk. Mint valami dísz a falon. Mint egy jelvény, amit a cserkészek azért kapnak, ha valami különlegeset csinálnak. Megölni a Dragomirok utolsó családját? Na ez egy hatalmas cserkészjelvény.
Ugyanis mi voltunk az utolsó Dragomir család. Mi négyen. Anya, apa, a bátyám Andrej, és én Vaszilisza Dragomir.
Mikor Andrej hat éves lett már mehetett is a Szent Vlagyimir Akadémiára. Az általános iskolai részre természetesen. Mivel Andrej ott volt a suliban, anyáék úgy döntöttek engem is beadnak nem törődve vele, hogy még csak öt éves vagyok. Úgyhogy iskola előkészítőbe kerültem. Bevallom már vártam a sulit, hiszen szerettem a bátyámat és minden vele töltött perc öröm volt nekem, szerettem a szüleimet és az ő döntésük a legfontosabb volt számomra. Még az életet is úgy szerettem ahogy van, leszámítva a folytonos rettegést a strigáktól. De a Királyi Udvarban töltöttem kiskorom nagy részét, ahol akkora a biztonság, mint az akadémián is - ha nem nagyobb.
Tehát öt éves koromban kerültem össze Rose Hathawayel, aki a legjobb arátnőm és a kötelékpárom lett - erről majd később. A morák már tizenéves korukban szakosodnak valamelyik elemre, és aztán a saját mágiájukat fejlesztik - bár hiába, mert nem használhatják semmin. Én... én viszont nem szakosodtam. Minden mora ért az összes elemhez egy kicsikét, ezért részt vehettem a mágiaórákon. De mind hiábavaló volt, mert egyik elemet sem tudtam igazán irányítani. Ez bosszantott. Kiakasztott. Megfélemlített. Azt hittem, hogy valami nincsen velem rendben. Később jöttem rá, hogy minden a legnagyobb rendben van... Vagyis hát majdnem a legnagyobb rendben.
Akkor amikor felfedeztem, hogy mire is szakosodtam életem egyik legszörnyűbb dolga történt. Apa és Anya elkértek minket a suliból Rose-al, és Andrejjel. Mi természetesen nagyon örültünk a kiruccanásnak, főleg Rose, akinek a lógás amúgy is mindennapi, de szabályszegés nélkül még jobbnak találta a dolgot. Egy autóbaleset folytán meghalt anya, Andrej, és apa. Én olyan helyen ültem, ahol a legnagyobb biztonságban voltam. És túléltem. De hogy mi történt Rose-al? Meghalt. Láttam, hogy halott. De nem bírtam ki. Annyira, de annyira akartam segíteni neki, még ha tudtam is, hogy most már mindegy, hiszen halott. Sírva mentem oda hozzá, átmászva mindenen ami az utamba állt. Ott kellett lennem. Olyan dolgot tettem, amit soha az életemben nem csináltam még. Késztetést éreztem, hogy megérintsem, hogy feltámasszam. Amint a kezem hozzáért Rose bőréhez, megéreztem a bennem fellángoló mágiát, és olyan öröm, olyan édes és aranyos érzés fogott el, hogy nevetni, táncolni akartam. A melegség végigáramlott a testemben, szinte majd bele borzongtam, olyan csodálatos volt. Aztán vége lett. Kihunyt az a hatalmas tábortűz ami bennem égett, és eszméletlenül a földre hulltam.
Ilyen furcsa dolog nem nagyon történt velem azelőtt. Meg talán később sem... De akkor még ott van az a talán...
Rose és én megszöktünk az iskolából, két évre. Nem tudom miért. Rose azt mondta a biztonságom érdekében kell mennünk, és az életét áldozta fel értem. De végül két év bujkálás után elkaptak minket, és visszazsuppoltak a vaskapuk mögé.
Később derült ki, hogy Rose halott volt, és én támasztottam fel, mivel én a lélekre szakosodtam. Annyira kevesen szakosodnak lélekre, hogy ez már teljesen elfelejtődött az idő múlása alatt, és senkinek eszébe sem jutott, hogy mi lehet azokkal akik nem szakosodnak - vagyis akikről azt hiszik, hogy nem szakosodnak. Amikor feltámasztottam barátnőmet, akkor kialakult köztünk egyfajta kötelék. Rose érzi amit én érzek, látja amit én látok, hallja amit én hallok. Egy szóval a fejemben van. Minden érzelmemről, titkomról, és gondolatomról tud, bár ez eléggé frusztrál engem, úgyhogy gyakorlom, hogy hogyan zárjam ki őt a fejemből. Nem az a baj, hogy tud a titkaimról, hiszen azokat úgyis elmondanám neki. Csak néha úgy érzem nincsen magánéletem. Mindig ott van a szeme, és amikor kedve támad akkor beférkőzik a fejembe, és az én szememen keresztül látja azt amit én. Fura. És akkor arról ne is beszéljünk, hogy mennyire, de mennyire kiakaszt amikor Rose úgy köszön a folyosón, hogy: Ez a Christian milyen rosszul smárol! (Mert, hogy Rose ezt is átéli, úgy ahogy én)
Christian. Igen, ő életem szerelme. Miután visszajöttünk a suliba, egyre közelebb kerültünk egymáshoz. És hát totálisan, visszavonhatatlanul, és őrülten belé szerettem. És nincsen igaza Rosenak... Christian remekül csókol!
Viktor Daskov elraboltatott, hogy kihasználja a lélek gyógyító erejét. Azonban Rose, Christian és még néhány testőr megmentett engem. A lélek veszélyes. Nem csak azért, mert az embert ki akarják használni - ezért is tartjuk titokban a dolgot -, hanem azért, mert a lélek depressziót okoz. Őrületet. Sötétséget. Ha túl sokat használom akkor beleőrülök a rengeteg sötétségbe ami belém kerül. Úgyhogy elkezdtem gyógyszereket szedni, de télen erről le is mondtam, mert hiányzott a mágia, és a bűbáj (amihez minden mora ért, de a lélekmágusok NAGYON értenek a bűbájhoz, azaz mások manipulálásához). A gyógyszerekről lemondtam, de rendszeresen kell pszichológushoz járnom. Viszont nem bánom, mert így Adrian Ivaskovval tudjuk gyakorolni a lelket, hiszen ő is lélekmágus...
...Szóval itt tartok....


Lissa Dragomir 184475y66x8elc3k
Lissa Dragomir 332548k4uqk50s99
Példa

A Twilight after dark-on írt reagomat másolom be, ahol Jasper W. Hale szemszögéből írtam.

Valami hosszú olvasmányt, lehetőleg több köteteset.


Egy vámpír mit tehetne, minden egyes álmatlan éjszakáján? Van valami furcsán idegesítő abban, hogy ember korában mindenki örülne neki, hogy egész este fennmaradhat anélkül, hogy álmos lenne, és mindenre jutna több ideje. Nos, ez a része azt erősíti meg, hogy furcsa. De hogy mi benne az idegesítő? Az, hogy amikor már sokadik éve, évtizede, évszázada, próbálsz ezzel együtt élni - vagy halni? - akkor már idegesít a dolog, hogy esténként nincsen dolgod. Általában este megyek el vadászni, de most reggel mentünk el Emmettel, tehát a vadászás kilőve. Alice ma nincsen itthon. Nem is tudom. Talán Rosalieval mentek el valahová, vagy Nessievel tölti a délutánt.
Az ágyamon fekszek, a kezemet összefonva a hasamon, és nekitámaszkodva az ágy háttámlájának döntött párnának. Még nincsen ugyan este, de már most azon agyalok, hogy mit fogok kezdeni magammal ezen az estén, illetve az elkövetkező végtelenen. A lámpa le van kapcsolva, és a redőny is le van húzva, így a szobában teljes sötétség honol, de ez nem zavarja vámpírlátásomat. Így is pontosan látom a ronggyá olvasott Üvöltő szeleket, és a mellette heverő Skarlát Betűt amit éppen hogy előző este fejeztem be. Az Üvöltő szeleket, már túlságosan is tudom kívülről, így képtelen lennék még egyszer elolvasni. Az van, hogy csak unalmamban kezdtem el őket. Az igazság az, hogy egyik sem az én könyvem. A Skarlát betűt Nessietől kértem kölcsön, mert ők nemsokára tanulnak majd róla az iskolában, az apja meg megvette neki, hátha előbb is elolvassa. Az Üvöltő szeleket, pedig Bellától kértem kölcsön, amit már eleve rongyos állapotban kaptam meg tőle, és én még rongyosabbá olvastam. A két könyv mellett magasan felstócolt könyvoszlop álldogál. Western könyvek, és szintén mindegyiket olvastam vagy hússzor.
- Na jól van. Erre nincs más megoldás - morgom halkan, és pillanatok alatt felállok. Felhúzom a redőnyt, és angolosan távozok az ablakon keresztül. Délután négy óra körül van az idő. Ilyenkor még sok ember van az utakon, úgyhogy úgy döntök az egyik kocsival megyek.
Vezetés közben még mindig gondolkozok egy kicsit rajta, hogy milyen könyvet vegyek magamnak, amivel elüthetem majd mondjuk egy héten keresztül az éjszakáimat - tekintetbe véve, hogy néha vadászni megyek. Valami hosszú olvasmányt, lehetőleg több köteteset. Azzal elleszek, és bekerülhet a többi hatvanszor kiolvasott közé.
Leparkolok a könyvesbolt előtt, és besétálok rajta. Nézelődök, és rengeteg regény tartalmát olvasgatom, míg végül rátalálok egy pont ideálisra, és nekem valóra. A második világháborúról szól, tehát biztos lesz benne valami harcjelenet, vagy stratégia, amit majd kritizálhatok, vagy dicsérhetek.
Kifizetem a könyvet, majd megfordulok. A könyvesboltba ekkor lép be egy eléggé feltűnő jelenség. Na jó, talán annyira nem feltűnő, de számomra az. Nem sokszor találkozok Nessie-hez hasonlókkal, de most éppen látok egyet. Igazából nagyon kevés félvér van a világon, hiszen nem gyakran esik meg hogy egy ember nő együtt legyen egy vámpír férfival. Mégis ha megtörténik, akkor a félvérek csodálatos fajába születik egy csodálatos gyermek. Egy pillanatig helyben toporgok, majd úgy döntök, hogy mégis csak jó lenne ha találkoznék egy újabb félvérrel.
Lekapom a polcról az egyik könyvet. Hamar meglátom, hogy valami vámpíros regénnyel van dolgom, úgyhogy halvány mosoly jelenik meg az arcomon, ezzel jelezve a sorsnak, hogy értem az iróniát.
A szőke hajú félvérhez megyek, és mellé lépek. A tekintetét a polcra helyezi, úgyhogy én is a polcra helyezem a vámpíros könyvet.
- Könnyű olvasmánynak ezt ajánlanám - szólalok meg. Egy pillanat múlva a nevemet is elmondom, bár biztosra veszem, hogy azt már tudja hogy vámpír vagyok. - Jasper Hale vagyok, üdv! - Egy apró mosoly is megjelenik a szám csücskében, bár nem vagyok az a vigyori fajta.
Vissza az elejére Go down
https://vampir-akademia.hungarianforum.com
Rose Hathaway
Admin/Dampyr
Admin/Dampyr
Rose Hathaway


Hozzászólások száma : 75
Join date : 2012. Feb. 07.
Age : 30
Tartózkodási hely : Akadémia

Lissa Dragomir Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lissa Dragomir   Lissa Dragomir EmptyKedd Feb. 28, 2012 1:48 am

Drága barátnőm!

Imádtam az előtörténetedet, szokásosan minden egyes szó gyönörűen csengett, és bár a csókos résznél vitatkoznék most mégsem teszem. Csak gondolatban. Úgy éreztem mintha az egész könyvet Lissa szemszögéből látnám és nagyon élveztem.
Természetesen Lissa Dragomir Erpw01y3qpjso4jh22rt Erre mi mást lehetne mondani?
--------------------------------------------
Irány a játéktér mivel avit nem szükséges foglalnod hiszen már megtetted Very Happy
Vissza az elejére Go down
 
Lissa Dragomir
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Vámpír-Akadémia :: Karakterek :: Elfogadott karakterek-
Ugrás: